Resultat IJSM 25-26.2 2012

    M22 60 M  HEAT 1  
1Alexander Brorsson -90IFK Växjö6.98Semi
2André Drummond -90Spårvägens FK7.08Semi
3Marcel Elmir -90IFK Helsingborg7.17Semi
4Johan Forsberg -92IFK Lidingö7.19
David Persson -92Täby ISDQTjuvstart

    M22 60 M  HEAT 2  
1David Sennung -91Ullevi FK7.06Semi
2Hugo Jansson -92Glanshammars IF7.09Semi
3Shahbaz Safdar -92IF Kville7.13Semi
4Rasmus Karlsson -92IK Orient7.14Semi
5Douglas Stenberg -90IF Göta7.20

    M22 60 M  HEAT 3  
1Tom Kling Baptiste -90Huddinge AIS6.85Semi
2Niklas Johansson -92Ullevi FK7.10Semi
3Oscar Johansson -92Spårvägens FK7.21
4Mikael Storm -91Eksjö Södra IK7.23
Tobias Karlsson -91IF KvilleDQTjuvstart

    M22 60 M  HEAT 4  
1Benjamin Olsson -91IFK Helsingborg7.02Semi
2Patrik Andersson -91IF Kville7.04Semi
3Erik Nilsson -91IFK Lund7.14Semi
4Anders Leifsson -92IK Orient7.22

    M22 60 M  SEMIFINAL 1  
1Tom Kling Baptiste -90Huddinge AIS6.84Final
2David Sennung -91Ullevi FK6.86Final
3Shahbaz Safdar -92IF Kville7.01Final
4Patrik Andersson -91IF Kville7.05
5Niklas Johansson -92Ullevi FK7.11
6Marcel Elmir -90IFK Helsingborg7.23

    M22 60 M  SEMIFINAL 2  
1Benjamin Olsson -91IFK Helsingborg6.88Final
2Alexander Brorsson -90IFK Växjö6.92Final
3André Drummond -90Spårvägens FK6.96Final
4Rasmus Karlsson -92IK Orient7.15
Erik Nilsson -91IFK LundDQTjuvstart
Hugo Jansson -92Glanshammars IFDNS

    M22 60 M  FINAL  
1David Sennung -91Ullevi FK6.79
2Alexander Brorsson -90IFK Växjö6.82
3Tom Kling Baptiste -90Huddinge AIS6.83
4Benjamin Olsson -91IFK Helsingborg6.89
5Shahbaz Safdar -92IF Kville6.96
6André Drummond -90Spårvägens FK7.09

    M22 400 M  HEAT 1  
1Erik Lindahl -90Ullevi FK50.44Semi
2Desmond Manu -92Sävedalens AIK50.58Semi
3Niclas Ragneberg -91Trollhättans FIK51.37
4Ahmed Tahir -92Falu IK52.53

    M22 400 M  HEAT 2  
1Martin Bengtsson -92Ullevi FK50.11Semi
2Tomas Hultgren -91Ludvika FFI50.15Semi
3Mattias Bäckman -91Bollnäs FIK50.93
4Arvid Berglund -91Tranås AIF54.03

    M22 400 M  HEAT 3  
1Joel Groth -91Bollnäs FIK49.85Semi
2Rickard Gunnarsson -91Hässelby SK49.96Semi
3Markus Johansson -90IFK Umeå51.09
4Nuraldin El Jammal -92Riviera FI54.05

    M22 400 M  HEAT 4  
1Oliwer Åstrand -92IK Ymer50.09Semi
2Patrik Sjöö -92Hässelby SK50.12Semi
3Oliver Willskytt -92Ullevi FK51.67

    M22 400 M  SEMIFINAL 1  
1Martin Bengtsson -92Ullevi FK50.10Final
2Patrik Sjöö -92Hässelby SK50.24Final
3Oliwer Åstrand -92IK Ymer50.84
4Tomas Hultgren -91Ludvika FFI51.03

    M22 400 M  SEMIFINAL 2  
1Joel Groth -91Bollnäs FIK50.06Final
2Rickard Gunnarsson -91Hässelby SK50.30Final
3Erik Lindahl -90Ullevi FK50.31
4Desmond Manu -92Sävedalens AIK50.85

    M22 400 M  FINAL  
1Joel Groth -91Bollnäs FIK49.30
2Martin Bengtsson -92Ullevi FK49.90
3Patrik Sjöö -92Hässelby SK49.93
4Rickard Gunnarsson -91Hässelby SK50.37

    M22 1500 M    
1Anton Wåhlin -91Malmö AI3.55,90
2Rickard Gunnarsson -91Hässelby SK3.57,19
3Elmar Engholm -92Hässelby SK3.57,55
4Robin Lindgren -90Örgryte IS3.58,53
5Anton Danielson -90GoIF Tjalve4.00,32
6Albin Olausson -92KFUM Örebro4.02,67
7André Ragnelind -91IF Göta4.10,73

    M22 STAV    
1Arvid Lindahl -92KA 2 IF4.71
2Jonathan Jansson -91Östhammar FI4.71
3Dennis Fransson Bergetoft -92KFUM Örebro4.49
Björn Andersson-91Bålsta IKNo res

    M22 LÄNGD    
1Fabian Rosenqvist -91GoIF Tjalve7.36
2Ritchie Moba -90IFK Tumba7.25
3Adam Chiguer -91Huddinge AIS7.19
4Mattias Abulu -91Ullevi FK6.94
5Milan Jovanovic -90Huddinge AIS6.89
6Adam Stålberg -91KFUM Örebro6.84
7Mathias Johansson -90Nedre Soppero IK6.75
8Douglas Stenberg -90IF Göta6.74
9David Östling -90Rånäs 4H6.73
10Cedric Borglund Jansson -92Malmö AI6.61
11Erik Ehrlin -90Ärla IF6.49
12Richard Berg -92IFK Halmstad5.71
13David Persson -92Täby ISNo res
Adam Johansson -91Mölndals AIKDNS
Hugo Jansson -92Glanshammars IFDNS

    M22 KULA 7,26 kg    
1Daniel Ståhl -92Spårvägens FK16.70
2Jonas Meyer -90IK Orient16.31
3Pontus Rabe -90Bålsta IK15.58
4Elias Håkansson -92Spårvägens FK14.58
5Oscar Törnros -92IFK Sala13.71
6Martin Jönsson -90Ullevi FK13.11
7Robin Häägg -90Eslövs AI11.49
8Fredrik Persson -92Riviera FI11.10

    P19 60 M  HEAT 1  
1Emil Thessén -94Västerås FIK7.10Semi
2Joakim Djuvfeldt -93IF Göta7.20Semi
3Nils Thornberg -94Bollnäs FIK7.27Semi
4David Sundström -93Hammarby IF7.30Semi
5Eric Bergvall -94Hässelby SK7.58
6Christoffer Andersson -94IK Akele7.89

    P19 60 M  HEAT 2  
1Alexander Andersson -94IK Hakarpspojkarna7.13Semi
2Robin Nordkvist -93Huddinge AIS7.15Semi
3Edwin Råsberg -94Hässelby SK7.18Semi
4Daniel Kamlin -94Karlskoga FI7.44
5Jesper Kärki -93Haparanda SKT7.66
6Jonathan Johansson -94Sälens IF7.88

    P19 60 M  HEAT 3  
1Daniel Nordmark -93Västerås FIK7.11Semi
2Martin Astner -93Ullevi FK7.17Semi
3Anton Nordback -94Upsala IF7.30Semi
4Marcus Backman -93Eskilstuna FI7.34
5Jesper Lundberg -94IFK Växjö7.52
6Robin Skärström -94Tanums IF7.53

    P19 60 M  HEAT 4  
1Sunday Ojuri -93Hammarby IF7.07Semi
2Oscar Olausson -93KFUM Kristianstad7.16Semi
3Ulrik Sköldkvist -94IFK Lidingö7.24Semi
4Jacob Rhan -94Glanshammars IF7.35
5Trolle Olson -94Spårvägens FK7.40
6Samuel Grip -94IK Orient7.46

    P19 60 M  HEAT 5  
1Jonathan Wulff -94Hammarby IF7.03Semi
2Hannes Kvist Wirdmo -94IFK Växjö7.18Semi
3Johan Karlsson -93Västerås FIK7.27Semi
4Marcus Persson -94Bollnäs FIK7.52
5Sven Visser -93SK Bore7.82
Olle Forslin -93Hässelby SKDNS

    P19 60 M  HEAT 6  
1Victor Ivarsson -94IFK Växjö7.25Semi
2Adam Denguir -94Lomma FIK7.29Semi
3Tim Jonsson -94Hässelby SK7.35
4Oscar Vestlund -93Kils AIK7.45
5Mattias Håkansson -94IK Orient7.53

    P19 60 M  SEMIFINAL 1  
1Emil Thessén -94Västerås FIK7.07Final
2Daniel Nordmark -93Västerås FIK7.08Final
3Martin Astner -93Ullevi FK7.11Final
4Hannes Kvist Wirdmo -94IFK Växjö7.14
5Nils Thornberg -94Bollnäs FIK7.32
6Johan Karlsson -93Västerås FIK7.35

    P19 60 M  SEMIFINAL 2  
1Jonathan Wulff -94Hammarby IF7.09Final
2Robin Nordkvist -93Huddinge AIS7.13Final
3Edwin Råsberg -94Hässelby SK7.23
Anton Nordback -94Upsala IFDNS
Victor Ivarsson -94IFK VäxjöDNS
Adam Denguir -94Lomma FIKDNS

    P19 60 M  SEMIFINAL 3  
1Sunday Ojuri -93Hammarby IF7.11Final
2Oscar Olausson -93KFUM Kristianstad7.16
3Alexander Andersson -94IK Hakarpspojkarna7.17
4Joakim Djuvfeldt -93IF Göta7.22
5David Sundström -93Hammarby IF7.38
Ulrik Sköldkvist -94IFK LidingöDNS

    P19 60 M  FINAL  
1Jonathan Wulff -94Hammarby IF6.97
2Sunday Ojuri -93Hammarby IF7.01
3Daniel Nordmark -93Västerås FIK7.03
4Emil Thessén -94Västerås FIK7.11
5Robin Nordkvist -93Huddinge AIS7.13125
6Martin Astner -93Ullevi FK7.13129

    P19 400 M  HEAT 1  
1Christoffer Olsson -93Umedalens IF52.21Semi
2Gustav Schölin -94Finspångs AIK52.76Semi
3Dennis Wikström Roos -93Skellefteå AIK53.20

    P19 400 M  HEAT 2  
1Alexander Björnberg -93Huddinge AIS51.26Semi
2Ken Braesch Andersen -93Hammarby IF51.38Semi
3Tim Jonsson -94Hässelby SK52.96Semi

    P19 400 M  HEAT 3  
1Alexander Lesser -93Ullevi FK52.33Semi
2Pontus Ahlstedt -94Lerum FI53.37
3Robin Skärström -94Tanums IF53.52

    P19 400 M  HEAT 4  
1Olle Forslin -93Hässelby SK52.67Semi
2Philip Green -93Hammarby IF52.84Semi
3Christoffer Andersson -94IK Akele55.24
4Sven Visser -93SK Bore58.14

    P19 400 M  SEMIFINAL 1  18.30
1Alexander Lesser -93Ullevi FK50.37Final
2Christoffer Olsson -93Umedalens IF50.39Final
3Philip Green -93Hammarby IF51.30Final
4Gustav Schölin -94Finspångs AIK53.48

    P19 400 M  SEMIFINAL 2  
1Alexander Björnberg -93Huddinge AIS51.48Final
2Olle Forslin -93Hässelby SK51.52
3Ken Braesch Andersen -93Hammarby IF52.46
Tim Jonsson -94Hässelby SKEj start

    P19 400 M  FINAL  
1Alexander Lesser -93Ullevi FK49.94
2Alexander Björnberg -93Huddinge AIS50.29
3Christoffer Olsson -93Umedalens IF51.10
4Philip Green -93Hammarby IF51.69

    P19 1500 M  HEAT 1  
1Elias Bjuhr -93IFK Umeå4.14,08Final
2Adam Lindström -93Hässelby SK4.14,25Final
3Linus Wirén -93IK Ymer4.14,79Final
4Hampus Börjesson -94Ullevi FK4.15,09Final
5Niklas Könberg -93Spårvägens FK4.15,61
6Dejen Kahsay -93Järvsö IF4.17,88
7Leo Brodin -94Hellas FI4.37,40
8Jonathan Järvelä -94IK Akele4.42,67

    P19 1500 M  HEAT 2  
1Oliver Lämber -94Hälle IF4.08,87Final
2Carl Senorski -93Örgryte IS4.10,25Final
3Alexander Palm -93IK Norrköping4.11,54Final
4Joel Zachrisson -94Ullevi FK4.14,64Final
5Emanuel Örtengren -94IFK Lidingö4.21,60
6Matan Mohamed -93IK Akele4.25,90
7Simon Ståhl -93Tranås AIF4.33,64
8Philip Örnborg -94Danderyds SK4.37,05

    P19 1500 M  FINAL  
1Elias Bjuhr -93IFK Umeå4.04,22
2Alexander Palm -93IK Norrköping4.04,86
3Oliver Lämber -94Hälle IF4.05,69
4Adam Lindström -93Hässelby SK4.06,58
5Carl Senorski -93Örgryte IS4.08,54
6Hampus Börjesson -94Ullevi FK4.08,86
7Linus Wirén -93IK Ymer4.08,98
8Joel Zachrisson -94Ullevi FK4.10,25

    P19 STAV    
1Carl Sténson -93Hellas FI4.87
2Filip Hjorth -93Gefle IF4.67
3Victor Moen -93IF Kville4.42
4Trolle Olson -94Spårvägens FK4.22

    P19 LÄNGD    
1Simon Karlén -94KFUM Arvika7.24
2Johan Taléus -94Eskilstuna FI7.07
3Gunnar Odenman -93Hammarby IF6.89
4Rickard Willman -94Västerås FIK6.80
5Filip Hjorth -93Gefle IF6.72
6Patric Hjort -93Västerås FIK6.69
7Fredrick Ekholm -94Huddinge AIS6.62
8Simon Pettersson -94Örbyhus IF6.60
9Viktor Warg -93KFUM Arvika6.49
10Dennis Eriksson -93Sundsvalls FIF6.43
11Joel Valdemarsson -94IF Göta6.25
12Magnus Almegius -93Brattås CK6.17
13Daniel Kamlin -94Karlskoga FI6.14
14Samuel Grip -94IK Orient6.12
15Gustav Nyberg -94Strands IF5.93
16Jonathan Johansson -94Sälens IF5.83
17Eric Bergvall -94Hässelby SK5.79
18Nils Andersson -94SK Bore5.71
19Victor Ivarsson -94IFK Växjö4.74
Adam Denguir -94Lomma FIKDNS

    P19 KULA 6,0 kg    
1Tim Wunger -94Enköpings AIF16.72
2Niklas Lindstedt -93Hässelby SK16.41
3Simon Pettersson -94Örbyhus IF16.28
4Alexander Larsson -94Upsala IF15.66
5Simon Karlén -94KFUM Arvika15.11
6Anton Larsson -93Järvsö IF14.98
7Johan Berggren -94Eslövs AI14.41
8Edwin Råsberg -94Hässelby SK12.74
9Marcus Hawkins -93Rånäs 4H12.60
10Fredrick Ekholm -94Huddinge AIS11.84

    P17 60 M  HEAT 1  
1Filip Sjövall -95Lomma FIK7.31Semi
2Christopher Swenning -95Malmö AI7.32Semi
3Amadou Sussoho -95Huddinge AIS7.42Semi
4Niklas Alsing -95Östersunds GIF7.48
5André Andersson -95Brattås CK7.76

    P17 60 M  HEAT 2  
1Eddy Meyerdierks -95Ullevi FK7.20Semi
2Martin Andersson -95IK Ymer7.32Semi
3Felix Ericsson -95IFK Helsingborg7.47
4Dennis Elms JanssonHuddinge AIS7.48
5Carl Dath -95Täby IS7.62
6Martin Jonsson -95SK Bore7.80

    P17 60 M  HEAT 3  
1Henrik Malmberg -95Huddinge AIS7.24Semi
2Jacob Ewertzh -95Hammarby IF7.28Semi
3Johan Lilja -95Sundsvalls FIF7.33Semi
4Daniel Börjesson -95Trollhättans FIK7.45Semi
5Sami Gassan -95Råby Rekarne FIF7.63

    P17 60 M  HEAT 4  
1Jean-Christian Zirignon -95Piteå IF7.14Semi
2Abdi Aziz Warsame -95Råby Rekarne FIF7.30Semi
3Fabian Revilla -95Rånäs 4H7.33Semi
4Martin Löfblom -95Hanvikens SK7.63
5Adrian Almquist -95IK Hakarpspojkarna7.65

    P17 60 M  SEMIFINAL 1  
1Eddy Meyerdierks -95Ullevi FK7.15Final
2Henrik Malmberg -95Huddinge AIS7.25Final
3Martin Andersson -95IK Ymer7.28Final
4Johan Lilja -95Sundsvalls FIF7.31
5Abdi Aziz Warsame -95Råby Rekarne FIF7.42
6Amadou Sussoho -95Huddinge AIS7.45

    P17 60 M  SEMIFINAL 2  
1Jean-Christian Zirignon -95Piteå IF7.05Final
2Filip Sjövall -95Lomma FIK7.25Final
3Jacob Ewertzh -95Hammarby IF7.27Final
4Fabian Revilla -95Rånäs 4H7.34
5Christopher Swenning -95Malmö AI7.37
6Daniel Börjesson -95Trollhättans FIK7.54

    P17 60 M  FINAL  
1Jean-Christian Zirignon -95Piteå IF7.06
2Eddy Meyerdierks -95Ullevi FK7.15
3Henrik Malmberg -95Huddinge AIS7.21
4Filip Sjövall -95Lomma FIK7.24
5Jacob Ewertzh -95Hammarby IF7.27
6Martin Andersson -95IK Ymer7.30

    P17 400 M  HEAT 1  
1Dennis Forsman -95Ullevi FK50.88Final
2Kevin Hermansson -95Trollhättans FIK53.09
3Carl Dath -95Täby IS53.29

    P17 400 M  HEAT 2  
1Marcus Mårtensson -95IFK Lidingö51.29Final
2Oskar Greilert -95Hanvikens SK52.87
3Staffan Åkesson -95Hammarby IF53.63

    P17 400 M  HEAT 3  
1Abdi Aziz Warsame -95Råby Rekarne FIF52.24Final
2Dennis Elms JanssonHuddinge AIS52.50Final
3Albin Broman -95Skellefteå AIK53.96
4Sami Gassan -95Råby Rekarne FIF55.27

    P17 400 M  FINAL  
1Dennis Forsman -95Ullevi FK49.87
2Marcus Mårtensson -95IFK Lidingö50.29
3Abdi Aziz Warsame -95Råby Rekarne FIF50.74
4Dennis Elms JanssonHuddinge AIS53.00

    P17 1500 M    
1Alexander Nilsson -95Mölndals AIK4.09,68
2Daniel Strandberg -95Malmö AI4.11,51
3Samuel Lundell Vakkuri -95Enhörna IF4.14,16
4Jakob Ranglin Grissler -95Majornas IK4.15,90
5Ken Slättengren -95Högby IF4.20,24
6Christian Runge Wildner -95Täby IS4.24,64
7Ludvig Danielson -95IK Norrköping4.26,37
8Hugo Lindell -95Rånäs 4H4.26,99
9Anders Zetterberg -95Hellas FI4.44,66

    P17 STAV    
1David Kappelin -95Örgryte IS4.46
2Magnus Jomyr -95Örgryte IS4.46
3Harry Pihl -95Piteå IF3.89
4Anton Evertsson -95Habo FIF3.89
Andreas Carlsson -95IK YmerEj res
Johan Knutsson -95Malmö AIEj res

    P17 LÄNGD    
1Andreas Carlsson -95IK Ymer6.64
2Christoffer Swenning -95Malmö AI6.56
3Johan Lilja -95Sundsvalls FIF6.52
4Johan Meckbach -95Täby IS6.51
5Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK6.48
6Max Andersson -95Tierps IF6.28
7Linus Boyer -95Nyköpings BIS6.27
8Noak Ringman -95IK Norrköping6.15
9Adrian Almquist -95IK Hakarpspojkarna6.13
10Ludwig Sjödin -95Skellefteå AIK6.04
11Jesper Hellström -95Hässelby SK6.00
12Martin Selin -95Ullevi FK5.94
13Staffan Åkesson -95Hammarby IF5.92
14Henrik Malmberg -95Huddinge AIS5.87
15Felix Ericsson -95IFK Helsingborg5.82
16Oskar Greilert -95Hanvikens SK5.79
17André Andersson -95Brattås CK5.78
18Arvid Sylvan -95IK Norrköping5.37
19Martin Jonsson -95SK Bore5.23
Anton Jahnke -95IF KronanEj res
Niklas Alsing -95Östersunds GIFEj res
Karl Persson -95Wärnamo SKDNS

    P17 KULA 5,0 kg    
1Viktor Gardenkrans -95Malmö AI18.81
2Gabriel Heen -95Huddinge AIS16.99
3Erik Hagberg -95Upsala IF15.57
4Gustav Liberg -95Ullevi FK15.51
5Tim Söderqvist -95Dals Södra FFI15.08
6Alexander Persson -95Huddinge AIS14.94
7Quincy Andersson -95Eslövs AI13.93
8Ali Alsaadi -95Råby Rekarne FIF13.07
9Andreas Almlöf -95Hammarby IF12.92
10Martin Löfblom -95Hanvikens SK12.37
11Fabian Revilla -95Rånäs 4H12.23
Johan Lilja -95Sundsvalls FIFDNS

    K22 400 M  HEAT 1  
1Elin Moraiti -91Falu IK56.27Final
2Lovisa Lindh -91Ullevi FK57.40
3Sara Bley -91GoIF Tjalve57.50

    K22 400 M  HEAT 2  
1Emilia Granqvist -90Östersunds GIF56.88Final
2Malin Lindblom -91Gefle IF57.25Final
3Evelin Hindrikes -91Kvarnsvedens FIK57.58

    K22 400 M  HEAT 3  
1Therese Jernbeck -92IFK Lidingö57.54Final
2Lynette Morgan -91Hammarby IF57.76
3Linnea Harrysson -92Ullevi FK63.15

    K22 400 M  FINAL  
1Emilia Granqvist -90Östersunds GIF55.87
2Elin Moraiti -91Falu IK56.34
3Therese Jernbeck -92IFK Lidingö56.93
4Malin Lindblom -91Gefle IF57.30

    K22 1500 M    
1Lovisa Lindh -91Ullevi FK4.26,15
2Linn Nilsson -90Hälle IF4.32,23
3Nathalie Rohlén -90Spårvägens FK4.49,48
4Emma Jansson -91Falu IK4.58,14

    K22 60 M HÄCK 84,0 cm  HEAT 1  
1Emma Tuvesson -91IFK Helsingborg8.50Final
2Maryann Andreasson -92IF Göta8.77Final
3Martina Salander -92Fredrikshofs FI8.83Final
4Caroline Tegel -90IF Göta9.07
5Therese Lindhe -91IF Göta9.33

    K22 60 M HÄCK 84,0 cm  HEAT 2  
1Caroline Lundahl -91KA 2 IF8.58Final
2Malin Eriksson -91KFUM Örebro8.73Final
3Emma Fredriksson -91Hammarby IF8.87Final
4Elina Palmquist -91IF Göta8.92
5Lovisa Bauer -92Eksjö Södra IK9.81

    K22 60 M HÄCK 84,0 cm  FINAL  
1Caroline Lundahl -91KA 2 IF8.37
2Emma Tuvesson -91IFK Helsingborg8.38
3Malin Eriksson -91KFUM Örebro8.63
4Maryann Andreasson -92IF Göta8.73
5Emma Fredriksson -91Hammarby IF8.75
6Martina Salander -92Fredrikshofs FI8.78

    K22 HÖJD    
1My Nordström -90IK Norrköping1.80
2Erika Chytraeus -92Huddinge AIS1.69
3Moa Thorstensson -90Spårvägens FK1.65
4Ellinor Snickars -92Hässelby SK1.61
Johanna Hellgren -92Bålsta IKDNS
Sophie Jensen -92Spårvägens FKDNS

    K22 TRESTEG    
1Frida Lindström -90Huddinge AIS12.14
2Diana Nilsson -91Varbergs GIF11.77
3Madeleine Nilsson -91Gefle IF11.47
4Josefin Thompson -92Göteborgs KIK10.89
5Sofie Hallman -92Ullevi FK10.80
6Sabina Hedhag -92Ullevi FK10.61

    K22 KULA 4,0 kg    
1Johanna Larsson -92Filipstads IF13.26
2Martina Salander -92Fredrikshofs FI13.25
3Frida Linde -90Mölndals AIK12.62
4Hanna Bengtsson -92Öresund FK12.10
5Isabelle Karlsson -92IK Orient7.88

    F19 400 M  HEAT 1  
1Jessica Bloodworth -93Tranås AIF58.98Semi
2Sara Jernfält -93KFUM Örebro59.86Semi
3Sofie Tornström -94Lerum FI63.28
4Helen Andreasson -93IK Orient63.63

    F19 400 M  HEAT 2  
1Lovisa Grönros -93Hammarby IF60.29Semi
2Caroline Kihlblom -94Huddinge AIS60.50Semi
3Caroline Hjalmarsson -93Hovslätts IK61.69

    F19 400 M  HEAT 3  
1Jenny Håland -93IFK Tumba59.07Semi
2Nikita Burton -94Eskilstuna FI60.67Semi
3Stina M Jansson -94Gefle IF61.05Semi
4Sofie Tholander -93Hellas FI63.69

    F19 400 M  HEAT 4  
1Linda Frödin Glad -93Gefle IF59.42Semi
2Elsa Skagersten -94Varbergs GIF61.07Semi
3Alexi Ramskog -94Hammarby IF61.39

    F19 400 M  HEAT 5  
1Elin Axelsson -94Trollhättans FIK60.91Semi
2Linnea Ivarsson -94Lerum FI61.31
3Erica Johansson -94Tanums IF63.55
4Sara Carlzén -93Nordanstigs FI67.98

    F19 400 M  HEAT 6  
1Sara RönnbyEnhörna IF58.82Semi
2Emelie Bley -93GoIF Tjalve59.89Semi
3Sanna Ohlström -94Rånäs 4H61.51

    F19 400 M  SEMIFINAL 1  
1Jessica Bloodworth -93Tranås AIF58.69Final
2Lovisa Grönros -93Hammarby IF59.33
3Emelie Bley -93GoIF Tjalve60.91
4Stina M Jansson -94Gefle IF61.65

    F19 400 M  SEMIFINAL 2  
1Linda Frödin Glad -93Gefle IF57.94Final
2Caroline Kihlblom -94Huddinge AIS58.00Final
3Jenny Håland -93IFK Tumba59.11
4Nikita Burton -94Eskilstuna FI61.21

    F19 400 M  SEMIFINAL 3  
1Sara RönnbyEnhörna IF57.53Final
2Elin Axelsson -94Trollhättans FIK58.32
3Sara Jernfält -93KFUM Örebro61.65
4Elsa Skagersten -94Varbergs GIF64.94

    F19 400 M  FINAL  
1Linda Frödin Glad -93Gefle IF57.60
2Caroline Kihlblom -94Huddinge AIS57.66
3Jessica Bloodworth -93Tranås AIF57.83
4Sara RönnbyEnhörna IF58.06

    F19 1500 M    
1Maria Larsson -94Ullevi FK4.39,28
2Emilia Ohlin -93UF Contact4.41,92
3Jenny Håland -93IFK Tumba4.45,57
4Anna Silvander -93Danderyds SK4.50,65
5Malin Strand -93Sävedalens AIK4.51,68
6Jenny Eriksson -93Falu IK4.53,28
7Josefine Malmborg -94Habo FIF4.57,36
8Johanna Nissén Karlsson -93Sävedalens AIK5.09,09
9Sophia Geirup -94Ullevi FK5.11,26
10Maria Carlzén -94Nordanstigs FI5.21,67
Alice Kristiansen -94Tanums IFDNF
Lovisa Grönros -93Hammarby IFDNS

    F19 60 M HÄCK 84,0 cm  HEAT 1  
1Ida Hansen -93KFUM Arvika8.92Final
2Sofia Johnsson -94Hässelby SK9.22Final
3Ellen Wikström -93IK Hakarpspojkarna9.24
4Stina Jönsson -94IK Hakarpspojkarna9.25
5Angelica Öhrn -94KFUM Örebro9.80

    F19 60 M HÄCK 84,0 cm  HEAT 2  
1Alissa Söderberg -94Spårvägens FK9.09Final
2Farydah Inoussa -94Hässelby SK9.18Final
3Linnea Styrman -94Haparanda SKT9.38
4Anna Birgersson -94Karlskoga FI9.43
5Sofia Jäger Stenberg -94Sundbybergs IK9.52

    F19 60 M HÄCK 84,0 cm  HEAT 3  
1Charlotte Skogström -93Hässelby SK8.94Final
2Madeleine Eriksson -93Gefle IF9.08Final
3Sabina Sandberg -93Spårvägens FK9.28
4Ellen Hjort -94KFUM Örebro9.39
5Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland9.93

    F19 60 M HÄCK 84,0 cm  FINAL  
1Ida Hansen -93KFUM Arvika8.82
2Charlotte Skogström -93Hässelby SK8.87
3Farydah Inoussa -94Hässelby SK8.89
4Alissa Söderberg -94Spårvägens FK9.02
5Sofia Johnsson -94Hässelby SK9.26
6Madeleine Eriksson -93Gefle IF10.12

    F19 HÖJD    
1Ida Videnbrant -94IFK Växjö1.81
2Caroline Andersson -93Gefle IF1.73
3Sabina Sandberg -93Spårvägens FK1.70
4Felicia Berglind -93Spårvägens FK1.70
5Sofie Björklund -93Båstads GIF1.67
6Alexandra Hjorth -93Upsala IF1.67
7Lina Löfqvist -93Tierps IF1.63
8Mathilda Ribaeus -94IF Göta1.63

    F19 TRESTEG    
1Rebecka Abrahamsson -94FIF Gnistan12.45
2Louise Arvidsson -93Vittsjö GIK12.02
3Aina Griksaite -94Spårvägens FK11.90
4Emma Ehrlin -93Ärla IF11.77
5Kamila Pietruzska -94Göteborgs KIK11.49
6Linda Nilsson -93Södertälje IF11.13
7Elisabeth Bäckman -93Bollnäs FIK11.04
8Sofia Johnsson -94Hässelby SK10.90
9Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10.79
10Tea Svensson -94IFK Lund10.72
11Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland10.63
12Moa Karlin Josefsson -94Ullevi FK10.50

    F19 KULA 4,0 kg    
1Jennie Söderholm -93Västerås FIK13.91
2Lina Bengtson -94Öresund FK13.53
3Erica Lantz -94IFK Växjö11.93
4Emma Ljungberg -94Nyköpings BIS11.89
5Marielle Bengtsson -93Trollhättans FIK11.56
6Mia Border -94Hanvikens SK11.37
7Matilda Brandtberg -94Nyköpings BIS11.37
8Sofia Jäger Stenberg -94Sundbybergs IK9.47
9Anna Söderberg -93Trångsvikens IF9.34
Heide Schmidt -93Täby ISDNS

    F17 400 M  HEAT 1  
1Stina Kilborn -95Göteborgs KIK59.30Final
2Rakel Rosshagen -95Täby IS59.52Final
3Charlotta Swenson Bäckelin -95Alingsås IF61.83
4Eveliina Hiltunen -95Ullevi FK64.62

    F17 400 M  HEAT 2  
1Betty Strandberg -95Gefle IF60.53Final
2Elin Eriksson -95Falu IK61.38Final
3Minda Langmoen -95Ullevi FK62.72
4Nike Alfredsson -95Rånäs 4H62.92

    F17 400 M  FINAL  
1Betty Strandberg -95Gefle IF57.07
2Stina Kilborn -95Göteborgs KIK57.91
3Rakel Rosshagen -95Täby IS58.82
4Elin Eriksson -95Falu IK60.48

    F17 1500 M    
1Sarah Lahti -95Klippans FK4.40,37
2Amanda Trense -95Östersunds GIF4.50,46
3Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF4.54,53
4Emma Fogelkvist -95Spårvägens FK4.57,45
5Emilia Elofsson -95Sävedalens AIK5.07,86
6Emelie Svensson -95IFK Mora5.20,10
7Emma Löfqvist -95IK Akele5.42,18
Evelina Landstedt -95Falu IKDNF

    F17 60 M HÄCK 76,2 cm  HEAT 1  
1Sofia Linde -95Täby IS8.58Final
2Agnes Johansson -95Trollhättans FIK9.00Final
3Emelie Larsson -95Mölndals AIK9.18
4Nathalie Erlingcarl -95Hässelby SK9.19
5Elin Sjödin -95Piteå IF9.92

    F17 60 M HÄCK 76,2 cm  HEAT 2  
1Elise Malmberg -95Hässleholms AIS8.84Final
2Erika Löke -95Falu IK9.08Final
3Johanna Holmén Svensson -95Alingsås IF9.10
4Isabelle Pauksens -95Rånäs 4H9.23
5Sarah Larsson -95IF Göta9.66

    F17 60 M HÄCK 76,2 cm  HEAT 3  
1Sofia Mossberg -95Falu IK8.79Final787
2Frida Johansson -95IF Göta8.79Final789
3Hannah Rossland -95IFK Tumba9.35
4Malin Skogström -95Hässelby SK9.36

    F17 60 M HÄCK 76,2 cm  FINAL  
1Sofia Linde -95Täby IS8.38
2Elise Malmberg -95Hässleholms AIS8.44
3Sofia Mossberg -95Falu IK8.76
4Agnes Johansson -95Trollhättans FIK8.87
5Frida Johansson -95IF Göta8.90
6Erika Löke -95Falu IK9.18

    F17 HÖJD    
1Molly Bergvall -95IFK Växjö1.78
2Sofia Linde -95Täby IS1.73
3Louise Österberg -95Söderhamns IF1.69
4Linda Skantze -95IFK Lidingö1.63
5Isabelle Pauksens -95Rånäs 4H1.59
5Eva-Mari Vikström -95Haparanda SKT1.59
7Frida Jansson -95IFK Växjö1.59
7Klara Helander -95Upsala IF1.59
9Linn Samuelsson -95Tranås AIF1.59
9Malin Skogström -95Hässelby SK1.59
11Alina Lindqvist -95Väsby IK1.49
12Isabella Rosenqvist -95IF Göta1.49

    F17 TRESTEG    
1Sofia Nilsson -95Gefle IF12.26
2Fanny Anonsen -95Gefle IF11.95
3Frida Johansson -95IF Göta11.88
4Malin Citess -95IFK Växjö11.12
5Klara Helander -95Upsala IF11.05
6Hanna Fors -95Piteå IF10.69
7Anna Holmin -95Upsala IF10.59
8Eva-Mari Vikström -95Haparanda SKT10.51
9Sarah Larsson -95IF Göta10.14

    F17 KULA 3,0 kg    
1Fanny Roos -95Ljungby FIK16.93
2Sofia Linde -95Täby IS14.78
3Maria Nilsson -95IK Orient13.21
4Marinda Petersson -95Hässleholms AIS13.20
5Sofi Flink -95Västerås FIK13.00
6Hanna Orre -95Säters IF13.00
7Elise Malmberg -95Hässleholms AIS12.72
8Frida Jansson -95IFK Växjö12.71
9Fanny Öhrn Selahn -95Sundbybergs IK11.94
10Jennifer Björklund -95Enköpings AIF11.90
11Elin Jonsson -95IK Ymer11.67
12Emma Kullin -95Huddinge AIS11.17
13Alessandra Wall -95Ullevi FK11.13
14Malin Skogström -95Hässelby SK10.96
15Julia Ljung -95Hovslätts IK10.85
16Linnea Jönsson -95Upsala IF10.66
99Nathalie Erlingcarl -95Hässelby SKEj res

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram