Startlista Nordic Gym Games 26.2 2019

  MÄN 60 M 20.00
96 Sebastian Eriksson -03 Alunda SK
133 Alexander Nyström -03 Bollnäs FIK
166 Espoir Rushimisha -98 Bollnäs FIK
168 Jakob Kerar -00 Bollnäs FIK
186 Gustaf Heikki -01 Gefle IF
193 Thomas Jönsson (M50) -65 Gefle IF
221 Jhonny Alexander Renteria -97 IL i BUL Norge
225 Johan Broth (M50) -67 Järvsö IF
245 Emil Sandström -00 Söderhamns IF

  MÄN 200 M 20.50
133 Alexander Nyström -03 Bollnäs FIK
166 Espoir Rushimisha -98 Bollnäs FIK
243 Fredrik Wallin -92 Sundsvalls FIF
245 Emil Sandström -00 Söderhamns IF

  MÄN 400 M 21.10
226 Abbe Mouhish Nordic Run Club
227 Daniel Jansson Nordic Run Club
228 Martin Blixt Nordic Run Club
229 Mats Edvinsson Nordic Run Club
230 Mattias Wikström Nordic Run Club
231 Peter Mårtensson Nordic Run Club
233 Tommy Rask Nordic Run Club

  MÄN 800 M 21.20
104 Abbe Ali -02 Bollnäs FIK
168 Jakob Kerar -00 Bollnäs FIK
180 Fredrik Broman -88 Edsbyns IF
187 Jimmy Öhman -01 Gefle IF
191 Lukas Holm -03 Gefle IF
199 Philip Bäckman -98 Högbo GIF
207 Julius Lindqvist -01 Idrottsgymn Bollnäs
215 Sebastian Holmgren -01 Idrottsgymn Bollnäs
225 Johan Broth (M50) -67 Järvsö IF
251 Martin Jansson -91 Söderhamns IF

  MÄN LÄNGD 18.20
96 Sebastian Eriksson -03 Alunda SK
173 Malte Edwardsson -03 Bollnäs FIK
204 Franz Parszyk -01 Idrottsgymn Bollnäs
205 Ibbe Sowe -98 Idrottsgymn Bollnäs

  MÄN TRESTEG 19.45
220 Matthias Johansson -90 IFK Umeå
238 Alfred Berglöf -01 Strands IF

  MÄN KULA 7,26 19.10
205 Ibbe Sowe -98 Idrottsgymn Bollnäs
225 Johan Broth (M50) -67 Järvsö IF
240 Lasse Ohtamaa -80 Strands IF

  MÄN VIKT 15,88 kg 21.10
169 Lars Hammargren (M55) -60 Bollnäs FIK
242 Torgny Gustafsson (M50) -65 Strands IF

  M U 60 M 19.45
204 Franz Parszyk -01 Idrottsgymn Bollnäs
205 Ibbe Sowe -98 Idrottsgymn Bollnäs
207 Julius Lindqvist -01 Idrottsgymn Bollnäs
211 Love Renmar -02 Idrottsgymn Bollnäs
213 Omar Al Ahmed -01 Idrottsgymn Bollnäs

  M U 200 M 20.20
199 Philip Bäckman -98 Högbo GIF
204 Franz Parszyk -01 Idrottsgymn Bollnäs
205 Ibbe Sowe -98 Idrottsgymn Bollnäs
211 Love Renmar -02 Idrottsgymn Bollnäs
213 Omar Al Ahmed -01 Idrottsgymn Bollnäs
215 Sebastian Holmgren -01 Idrottsgymn Bollnäs

  P19 60 mH 100,0 19.00
238 Alfred Berglöf -01 Strands IF

  P19 KULA 6,0 19.10
186 Gustaf Heikki -01 Gefle IF

  P17 60 M 19.50
104 Abbe Ali -02 Bollnäs FIK
173 Malte Edwardsson -03 Bollnäs FIK
196 William Larsson -02 Gefle IF
244 Elliot Damberg -02 Söderhamns IF
246 Erik Sandström -02 Söderhamns IF

  P17 200 M 21.00
96 Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 23.68
196 William Larsson -02 Gefle IF
244 Elliot Damberg -02 Söderhamns IF

  P17 60 mH 91,4 19.00
191 Lukas Holm -03 Gefle IF

  P17 TRESTEG 20.35

  P17 KULA 5,0 19.10
237 Albin Silén -03 Strands IF
246 Erik Sandström -02 Söderhamns IF

  P17 VIKT 11,34 20.20
237 Albin Silén -03 Strands IF

  P15 60 M 19.20
184 Elias Sadek -05 Gefle IF
222 Alvar Broth -04 Järvsö IF

  P15 200 M 21.05
184 Elias Sadek -05 Gefle IF
222 Alvar Broth -04 Järvsö IF

  P15 60 mH 84,0 19.00

  P15 TRESTEG 19.45
222 Alvar Broth -04 Järvsö IF

  P15 KULA 4,0 18.30
174 Mille Edwardsson -04 Bollnäs FIK
222 Alvar Broth -04 Järvsö IF

  P15 VIKT 9,08 20.20
174 Mille Edwardsson -04 Bollnäs FIK

  MVET 60 M 19.20
193 Thomas Jönsson (M50) -65 Gefle IF
240 Lasse Ohtamaa -80 Strands IF

  MVET VIKT 11,34 kg 20.20
169 Lars Hammargren (M55) -60 Bollnäs FIK
223 Anders Silén (M50) -65 Järvsö IF
242 Torgny Gustafsson (M50) -65 Strands IF

  KVINNOR 60 M 19.25
165 Cornelia Westling -01 Bollnäs FIK
171 Lovisa Tällberg -01 Bollnäs FIK
176 Therese Lind -96 Bollnäs FIK
188 Josefin Möller -99 Gefle IF
248 Ida Westfält -95 Söderhamns IF
250 Linnea Ånger -00 Söderhamns IF

  KVINNOR 200 M 20.30
165 Cornelia Westling -01 Bollnäs FIK
172 Malin Persson -97 Bollnäs FIK
194 Vendela Ström -01 Gefle IF
224 Feben Tewelde -01 Järvsö IF

  KVINNOR 400 M 21.10
232 Sandra Svensk Nordic Run Club

  KVINNOR 800 M 21.20
202 Ellinor Johansson -01 Idrottsgymn Bollnäs
212 Marie Swing -99 Idrottsgymn Bollnäs

  KVINNOR 60 mH 84,0 19.00
189 Klara Nolemo -01 Gefle IF
195 Veronika Nordin -97 Gefle IF

  KVINNOR LÄNGD 18.20
99 Smilla Eriksson -05 Alunda SK
176 Therese Lind -96 Bollnäs FIK
178 Vendela Öst -02 Bollnäs FIK
182 Anahit Siri Mir -04 Gefle IF
188 Josefin Möller -99 Gefle IF
190 Linnea Villskog -05 Gefle IF
192 Ronja Magnusson -05 Gefle IF
197 Agnes Jansson -05 Hammarby IF
201 Elin Hedblom -01 Idrottsgymn Bollnäs
208 Lille Ruoskanen -91 Idrottsgymn Bollnäs
212 Marie Swing -99 Idrottsgymn Bollnäs
235 Johanna Kallin Roslagen SOL
249 Johanna Hedberg -91 Söderhamns IF

  KVINNOR TRESTEG 19.45
175 Sofie Sundqvist -00 Bollnäs FIK
189 Klara Nolemo -01 Gefle IF
195 Veronika Nordin -97 Gefle IF
250 Linnea Ånger -00 Söderhamns IF

  KVINNOR KULA 4,0 18.30
224 Feben Tewelde -01 Järvsö IF

  KVINNOR VIKT 9,08 kg 20.20
170 Linnea Hammargren -01 Bollnäs FIK

  K U 60 M 19.30
203 Emma Westergaard -00 Idrottsgymn Bollnäs
206 Josefin Jonsson -02 Idrottsgymn Bollnäs
208 Lille Ruoskanen -91 Idrottsgymn Bollnäs
209 Lina Hedberg -98 Idrottsgymn Bollnäs
214 Sandra Nyholm -01 Idrottsgymn Bollnäs
216 Tove Karlsson -02 Idrottsgymn Bollnäs
217 Viktoria Hedblom -99 Idrottsgymn Bollnäs
218 Wilma Ehn Kinell -00 Idrottsgymn Bollnäs
235 Johanna Kallin Roslagen SOL

  K U 200 M 20.40
201 Elin Hedblom -01 Idrottsgymn Bollnäs
206 Josefin Jonsson -02 Idrottsgymn Bollnäs
208 Lille Ruoskanen -91 Idrottsgymn Bollnäs
209 Lina Hedberg -98 Idrottsgymn Bollnäs
210 Linn Backman -01 Idrottsgymn Bollnäs
212 Marie Swing -99 Idrottsgymn Bollnäs
214 Sandra Nyholm -01 Idrottsgymn Bollnäs
217 Viktoria Hedblom -99 Idrottsgymn Bollnäs

  K U KULA 4,0 kg 19.55
200 Alexandra Bergström -01 Idrottsgymn Bollnäs
203 Emma Westergaard -00 Idrottsgymn Bollnäs
208 Lille Ruoskanen -91 Idrottsgymn Bollnäs
209 Lina Hedberg -98 Idrottsgymn Bollnäs
210 Linn Backman -01 Idrottsgymn Bollnäs
212 Marie Swing -99 Idrottsgymn Bollnäs
214 Sandra Nyholm -01 Idrottsgymn Bollnäs
217 Viktoria Hedblom -99 Idrottsgymn Bollnäs

  F17 60 M 19.40
247 Hannah Zetterman -02 Söderhamns IF

  F17 200 M 21.05

  F17 60 mH 76,2 19.10
241 Moa Ehrenbrand -03 Strands IF

  F17 TRESTEG 20.35
178 Vendela Öst -02 Bollnäs FIK
247 Hannah Zetterman -02 Söderhamns IF

  F17 KULA 3,0 18.30
179 Zara Norén -03 Bollnäs FIK
183 Eila Jansson -02 Gefle IF

  F17 VIKT 7,26 20.20
179 Zara Norén -03 Bollnäs FIK
183 Eila Jansson -02 Gefle IF
185 Emilia Merkell -02 Gefle IF
239 Harriet Hjern -02 Strands IF
241 Moa Ehrenbrand -03 Strands IF

  F15 60 M 19.40
95 Alva Lindblom -04 Alunda SK
99 Smilla Eriksson -05 Alunda SK 8.75
163 Alma Hansson -05 Bollnäs FIK
164 Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK
177 Tilde Nordlund -04 Bollnäs FIK
182 Anahit Siri Mir -04 Gefle IF
190 Linnea Villskog -05 Gefle IF
192 Ronja Magnusson -05 Gefle IF
219 Hedvig Ström -04 IF Skade 8.67
234 Edvina Norberg -05 Ransäters AIS
236 Evelina Sparf -05 Spårvägens FK

  F15 200 M 20.10
95 Alva Lindblom -04 Alunda SK
163 Alma Hansson -05 Bollnäs FIK
177 Tilde Nordlund -04 Bollnäs FIK
234 Edvina Norberg -05 Ransäters AIS
236 Evelina Sparf -05 Spårvägens FK

  F15 60 mH 76,2 19.10
163 Alma Hansson -05 Bollnäs FIK
164 Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK
197 Agnes Jansson -05 Hammarby IF
219 Hedvig Ström -04 IF Skade
234 Edvina Norberg -05 Ransäters AIS

  F15 TRESTEG 20.35
95 Alva Lindblom -04 Alunda SK
99 Smilla Eriksson -05 Alunda SK
163 Alma Hansson -05 Bollnäs FIK
164 Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK
197 Agnes Jansson -05 Hammarby IF

  F15 KULA 3,0 18.30
167 Ida Edling -07 Bollnäs FIK
181 Alva Nylander -05 Gefle IF
198 Maja Martinsson -04 Huddinge AIS
234 Edvina Norberg -05 Ransäters AIS

  F15 VIKT 7,26 21.10
99 Smilla Eriksson -05 Alunda SK
181 Alva Nylander -05 Gefle IF
198 Maja Martinsson -04 Huddinge AIS
234 Edvina Norberg -05 Ransäters AIS