Startlista FORTUM-spelen 12-13.9 2020

  MÄN 100 M Lö 15.50
20 Jonathan Valtersson -85 Bollnäs FIK
57 Julius Lindqvist -00 Idrottsgymnasiet Bollnäs
61 Sebastian Holmgren -01 Idrottsgymnasiet Bollnäs
66 Patrik Artell -67 IFK Lidingö
78 Ove Larsson -53 Järvsö IF

  MÄN 200 M Sö 12.35
20 Jonathan Valtersson -85 Bollnäs FIK
101 Fredrik Wallin -91 Sundsvalls FIF

  MÄN 800 M Lö 17.10
9 Alexander Nyström -03 Bollnäs FIK
42 Joakim Ståhl -97 Gefle IF
64 Jakob Tapani -01 IFK Kiruna
72 Alvar Broth -04 Järvsö IF
113 Martin Jansson -91 Söderhamns IF

  MÄN 1 MILE Sö 11.30
42 Joakim Ståhl -97 Gefle IF
57 Julius Lindqvist -00 Idrottsgymnasiet Bollnäs
85 Håkan Eriksson -01 Malungs Friidrott
113 Martin Jansson -91 Söderhamns IF

  MÄN LÄNGD Lö 17.15
61 Sebastian Holmgren -01 Idrottsgymnasiet Bollnäs

  MÄN TRESTEG Sö 10.30

  MÄN KULA 7,26 kg Lö 16.30
77 Göran Åberg -67 Järvsö IF

  MÄN DISKUS 2,0 kg Lö 15.00

  MÄN SLÄGGA 7,26 kg Sö 10.00
21 Lars Hammargren -60 Bollnäs FIK
99 Torgny Gustafsson -65 Strands IF

  MÄN SPJUT 800 g Sö 11.30
31 Teodor Lundvall -03 Bollnäs FIK
105 Pontus Lundqvist -01 Sundsvalls FIF

  P17 100 M Lö 16.15
68 Alfred Sandström -04 IFK Mora
72 Alvar Broth -04 Järvsö IF
106 Vidar Kempe -04 Sundsvalls FIF

  P17 200 M Sö 12.35
68 Alfred Sandström -04 IFK Mora
72 Alvar Broth -04 Järvsö IF

  P17 LÄNGD Lö 17.15
25 Malte Edwardsson -03 Bollnäs FIK
68 Alfred Sandström -04 IFK Mora
100 Christof Neib -04 Sundsvalls FIF
106 Vidar Kempe -04 Sundsvalls FIF

  P17 TRESTEG Sö 10.30
25 Malte Edwardsson -03 Bollnäs FIK
100 Christof Neib -04 Sundsvalls FIF

  P17 KULA 5,0 kg Lö 16.30

  P17 DISKUS 1,5 kg Lö 15.00
26 Mille Edwardsson -04 Bollnäs FIK

  P17 SLÄGGA 5,0 kg Sö 10.00
26 Mille Edwardsson -04 Bollnäs FIK

  P17 SPJUT 700 g Sö 11.30
31 Teodor Lundvall -03 Bollnäs FIK
100 Christof Neib -04 Sundsvalls FIF

  P15 80 M Lö 15.00
98 Rasmus Nyberg -06 Strands IF
102 Henning Ehn -05 Sundsvalls FIF
103 Leon Ölmerud Kjellman -06 Sundsvalls FIF
116 Elis Gemzell -05 Tierps IF

  P15 200 M Sö 13.00
94 Elias Bergqvist -06 Strands IF
102 Henning Ehn -05 Sundsvalls FIF
103 Leon Ölmerud Kjellman -06 Sundsvalls FIF
116 Elis Gemzell -05 Tierps IF

  P15 80 M HÄCK 84,0 cm Sö 14.20
102 Henning Ehn -05 Sundsvalls FIF
103 Leon Ölmerud Kjellman -06 Sundsvalls FIF

  P15 LÄNGD Lö 15.20
102 Henning Ehn -05 Sundsvalls FIF
103 Leon Ölmerud Kjellman -06 Sundsvalls FIF
116 Elis Gemzell -05 Tierps IF

  P15 TRESTEG Sö 13.25
98 Rasmus Nyberg -06 Strands IF
116 Elis Gemzell -05 Tierps IF

  P15 KULA 4,0 kg Lö 14.15
103 Leon Ölmerud Kjellman -06 Sundsvalls FIF

  P15 DISKUS 1,0 kg Lö 13.00
19 Isaac Lind Olsson -05 Bollnäs FIK

  P15 SLÄGGA 4,0 kg Sö 12.00

  P15 SPJUT 600 g Sö 14.35
19 Isaac Lind Olsson -05 Bollnäs FIK
94 Elias Bergqvist -06 Strands IF
103 Leon Ölmerud Kjellman -06 Sundsvalls FIF
116 Elis Gemzell -05 Tierps IF

  P13 60 M Lö 13.05
47 Walter Hedblom -07 Gefle IF
75 Edvin Käller -07 Järvsö IF
129 Albin Björngaard -08 Upsala IF

  P13 200 M Sö 16.35
4 Lukas Haraldsson -09 Alunda SK
47 Walter Hedblom -07 Gefle IF
75 Edvin Käller -07 Järvsö IF
129 Albin Björngaard -08 Upsala IF

  P13 60 M HÄCK 76,2 cm Sö 15.15
4 Lukas Haraldsson -09 Alunda SK
47 Walter Hedblom -07 Gefle IF

  P13 LÄNGD zon Lö 13.20
47 Walter Hedblom -07 Gefle IF
75 Edvin Käller -07 Järvsö IF
129 Albin Björngaard -08 Upsala IF

  P13 TRESTEG zon Sö 15.35
4 Lukas Haraldsson -09 Alunda SK
47 Walter Hedblom -07 Gefle IF
129 Albin Björngaard -08 Upsala IF

  P13 KULA 3,0 kg Lö 12.15
47 Walter Hedblom -07 Gefle IF
75 Edvin Käller -07 Järvsö IF
129 Albin Björngaard -08 Upsala IF

  P13 DISKUS 0,6 kg Lö 11.00
75 Edvin Käller -07 Järvsö IF
129 Albin Björngaard -08 Upsala IF

  P13 SLÄGGA 3,0 kg Sö 14.00
75 Edvin Käller -07 Järvsö IF

  P13 SPJUT 400 g Sö 16.50
47 Walter Hedblom -07 Gefle IF
96 Leo Thor -08 Strands IF
129 Albin Björngaard -08 Upsala IF

  P11 60 M Lö 10.10
13 Axel Svedberg -09 Bollnäs FIK
79 Arvid Kvarnback -09 Leksands FIK
83 Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK

  P11 LÄNGD zon Lö 10.25
13 Axel Svedberg -09 Bollnäs FIK
28 Noel Westberg -09 Bollnäs FIK
33 Theodor Fredriksson -09 Bollnäs FIK
79 Arvid Kvarnback -09 Leksands FIK
83 Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK

  P11 KULA 2,0 kg Lö 11.25
28 Noel Westberg -09 Bollnäs FIK
79 Arvid Kvarnback -09 Leksands FIK
83 Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK

  KVINNOR 100 M Lö 16.00
36 Emma Sidwall -02 Danderyds SK
107 Anna-Lena Lööw -65 Söderhamns IF
110 Johanna Hedberg -91 Söderhamns IF

  KVINNOR 200 M Sö 12.45
107 Anna-Lena Lööw -65 Söderhamns IF
110 Johanna Hedberg -91 Söderhamns IF

  KVINNOR 800 M Lö 17.10
55 Ellinor Johansson Idrottsgymnasiet Bollnäs
65 Linn Tapani -01 IFK Kiruna
69 Emelie Svensson 95 IFK Mora
126 Thea Sörensen -07 Trångsvikens IF

  KVINNOR 1 MILE Sö 10.45

  KVINNOR LÄNGD Lö 17.15
110 Johanna Hedberg -91 Söderhamns IF

  KVINNOR TRESTEG Sö 10.30
76 Feben Tewelde -01 Järvsö IF
110 Johanna Hedberg -91 Söderhamns IF

  KVINNOR KULA 4,0 kg Lö 16.30

  KVINNOR DISKUS 1,0 kg Lö 15.00
51 Madelene Olsson -88 Högbo GIF

  KVINNOR SLÄGGA 4,0 kg Sö 10.00
24 Linnea Hammargren -01 Bollnäs FIK
95 Harriet Hjern -02 Strands IF
97 Marie Swing -99 Strands IF

  KVINNOR SPJUT 600 g Sö 11.30
51 Madelene Olsson -88 Högbo GIF
97 Marie Swing -99 Strands IF

  KU 100 M Lö 16.10
23 Lina Hedberg -98 Bollnäs FIK
54 Elin Wahlqvist Idrottsgymnasiet Bollnäs
56 Josefin Jonsson Idrottsgymnasiet Bollnäs
58 Lille Ruoskanen -00 Idrottsgymnasiet Bollnäs
59 Linn Backman -01 Idrottsgymnasiet Bollnäs
60 Sandra Nyholm -01 Idrottsgymnasiet Bollnäs

  KU 200 M Sö 12.25
23 Lina Hedberg -98 Bollnäs FIK
53 Elin Hedblom -01 Idrottsgymnasiet Bollnäs
54 Elin Wahlqvist Idrottsgymnasiet Bollnäs
56 Josefin Jonsson Idrottsgymnasiet Bollnäs
59 Linn Backman -01 Idrottsgymnasiet Bollnäs
60 Sandra Nyholm -01 Idrottsgymnasiet Bollnäs

  KU LÄNGD Lö 17.15
53 Elin Hedblom -01 Idrottsgymnasiet Bollnäs
54 Elin Wahlqvist Idrottsgymnasiet Bollnäs
55 Ellinor Johansson Idrottsgymnasiet Bollnäs
56 Josefin Jonsson Idrottsgymnasiet Bollnäs
58 Lille Ruoskanen -00 Idrottsgymnasiet Bollnäs

  KU KULA 4,0 Lö 16.30
52 Alexandra Bergström -01 Idrottsgymnasiet Bollnäs
55 Ellinor Johansson Idrottsgymnasiet Bollnäs
58 Lille Ruoskanen -00 Idrottsgymnasiet Bollnäs
59 Linn Backman -01 Idrottsgymnasiet Bollnäs
60 Sandra Nyholm -01 Idrottsgymnasiet Bollnäs

  F17 100 M Lö 15.55
11 Alma Hansson -05 Bollnäs FIK
12 Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK
14 Cornelia Norell -04 Bollnäs FIK
70 Thea Ädling -03 IFK Mora
90 Lovisa Blomqvist -04 Marieby GIF
91 Olivia Kålén -04 Marieby GIF
124 Nina Lindholm -03 Trångsvikens IF

  F17 200 M Sö 12.45
104 Linnea Backlund -04 Sundsvalls FIF

  F17 LÄNGD Lö 17.15
12 Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK
62 Hedvig Ström -04 IF Skade
70 Thea Ädling -03 IFK Mora
90 Lovisa Blomqvist -04 Marieby GIF
91 Olivia Kålén -04 Marieby GIF

  F17 TRESTEG Sö 10.30
12 Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK
90 Lovisa Blomqvist -04 Marieby GIF
91 Olivia Kålén -04 Marieby GIF

  F17 KULA 3,0 kg Lö 16.30
62 Hedvig Ström -04 IF Skade
86 Emelie Wikström -04 Marieby GIF
89 Levina Ringdahl -04 Marieby GIF
92 Edvina Norberg -05 Ransäters AIS

  F17 DISKUS 1,0 kg Lö 15.00
86 Emelie Wikström -04 Marieby GIF
89 Levina Ringdahl -04 Marieby GIF
92 Edvina Norberg -05 Ransäters AIS

  F17 SLÄGGA 3,0 kg Sö 10.00
50 Linn Harryson -03 Hammarby IF
86 Emelie Wikström -04 Marieby GIF
89 Levina Ringdahl -04 Marieby GIF

  F17 SPJUT 500 g Sö 11.30
90 Lovisa Blomqvist -04 Marieby GIF
104 Linnea Backlund -04 Sundsvalls FIF

  F15 80 M Lö 14.00
29 Saga Thyr -06 Bollnäs FIK
34 Tindra Olsson -06 Bollnäs FIK
39 Ellinor Rosberg -06 Gefle IF
43 Joline Jonsson -06 Gefle IF
46 Märta Hedström -06 Gefle IF
63 Titli Svanbom -05 IF Skade
74 Bella Grönholm -06 Järvsö IF
88 Kajsa Myhr -05 Marieby GIF
92 Edvina Norberg -05 Ransäters AIS
117 Emelie Melin -05 Tierps IF
118 Frida Ekstav -06 Tierps IF
119 Stina Värnebjörk -06 Tierps IF
121 Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF
122 Ida Svedberg -06 Trångsvikens IF
130 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF
132 Klara Huczkowsky -06 Östersunds GIF

  F15 200 M Sö 13.10
34 Tindra Olsson -06 Bollnäs FIK
39 Ellinor Rosberg -06 Gefle IF
43 Joline Jonsson -06 Gefle IF
46 Märta Hedström -06 Gefle IF
74 Bella Grönholm -06 Järvsö IF
92 Edvina Norberg -05 Ransäters AIS
121 Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF
122 Ida Svedberg -06 Trångsvikens IF
130 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF
132 Klara Huczkowsky -06 Östersunds GIF

  F15 80 M HÄCK 76,2 cm Sö 14.15
27 Nellie Tällberg -06 Bollnäs FIK
43 Joline Jonsson -06 Gefle IF
88 Kajsa Myhr -05 Marieby GIF
118 Frida Ekstav -06 Tierps IF
120 Elsa Arnesson -05 Trångsvikens IF
130 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF
132 Klara Huczkowsky -06 Östersunds GIF

  F15 LÄNGD Lö 15.20
11 Alma Hansson -05 Bollnäs FIK
17 Freja Sköld -07 Bollnäs FIK
27 Nellie Tällberg -06 Bollnäs FIK
29 Saga Thyr -06 Bollnäs FIK
34 Tindra Olsson -06 Bollnäs FIK
39 Ellinor Rosberg -06 Gefle IF
63 Titli Svanbom -05 IF Skade
117 Emelie Melin -05 Tierps IF
118 Frida Ekstav -06 Tierps IF
119 Stina Värnebjörk -06 Tierps IF
120 Elsa Arnesson -05 Trångsvikens IF
121 Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF
122 Ida Svedberg -06 Trångsvikens IF
125 Stina Ericsson -05 Trångsvikens IF
127 Therese Silfver -05 Trångsvikens IF
130 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF
132 Klara Huczkowsky -06 Östersunds GIF

  F15 TRESTEG Sö 13.25
11 Alma Hansson -05 Bollnäs FIK
27 Nellie Tällberg -06 Bollnäs FIK
29 Saga Thyr -06 Bollnäs FIK
34 Tindra Olsson -06 Bollnäs FIK
45 Linnea Villskog -05 Gefle IF
118 Frida Ekstav -06 Tierps IF
121 Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF
122 Ida Svedberg -06 Trångsvikens IF
127 Therese Silfver -05 Trångsvikens IF
132 Klara Huczkowsky -06 Östersunds GIF

  F15 KULA 3,0 kg Lö 14.15
18 Ida Edling -07 Bollnäs FIK
38 Hanna Andersson -05 Falu IK
74 Bella Grönholm -06 Järvsö IF
117 Emelie Melin -05 Tierps IF
120 Elsa Arnesson -05 Trångsvikens IF
121 Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF
127 Therese Silfver -05 Trångsvikens IF
130 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF
131 Ella Green -05 Östersunds GIF
132 Klara Huczkowsky -06 Östersunds GIF

  F15 DISKUS 0,75 kg Lö 13.00
38 Hanna Andersson -05 Falu IK
88 Kajsa Myhr -05 Marieby GIF
92 Edvina Norberg -05 Ransäters AIS
120 Elsa Arnesson -05 Trångsvikens IF
121 Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF
127 Therese Silfver -05 Trångsvikens IF
130 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF
131 Ella Green -05 Östersunds GIF

  F15 SLÄGGA 3,0 kg Sö 12.00
18 Ida Edling -07 Bollnäs FIK
38 Hanna Andersson -05 Falu IK
92 Edvina Norberg -05 Ransäters AIS
120 Elsa Arnesson -05 Trångsvikens IF
121 Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF
122 Ida Svedberg -06 Trångsvikens IF
130 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF
131 Ella Green -05 Östersunds GIF

  F15 SPJUT 500 g Sö 14.35
29 Saga Thyr -06 Bollnäs FIK
38 Hanna Andersson -05 Falu IK
46 Märta Hedström -06 Gefle IF
74 Bella Grönholm -06 Järvsö IF
88 Kajsa Myhr -05 Marieby GIF
92 Edvina Norberg -05 Ransäters AIS
125 Stina Ericsson -05 Trångsvikens IF
127 Therese Silfver -05 Trångsvikens IF
130 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF
131 Ella Green -05 Östersunds GIF
132 Klara Huczkowsky -06 Östersunds GIF

  F13 60 M Lö 12.00
3 Ida Andersson -08 Alunda SK
16 Engla Hansson -07 Bollnäs FIK
17 Freja Sköld -07 Bollnäs FIK
32 Thea Edman -07 Bollnäs FIK
35 Vilma Blomberg -07 Bollnäs FIK
41 Ida Hättestrand -07 Gefle IF
44 Linnea Alneroth -08 Gefle IF
48 Vendela Eriksson -07 Gefle IF
49 Vilda Olsson -08 Gefle IF
71 Tilde Karlsson -07 IFK Mora
84 Tove Andersson -08 Leksands FIK
108 Clara Vosfeld -08 Söderhamns IF
109 Ida Winlöf -08 Söderhamns IF
115 Astrid Gemzell -07 Tierps IF
123 Moa Svedberg -08 Trångsvikens IF
128 Ebba Dahlström -08 Täby IS

  F13 200 M Sö 16.40
1 Ellen Littorin Pousette -10 Alunda SK
17 Freja Sköld -07 Bollnäs FIK
32 Thea Edman -07 Bollnäs FIK
41 Ida Hättestrand -07 Gefle IF
108 Clara Vosfeld -08 Söderhamns IF
109 Ida Winlöf -08 Söderhamns IF
111 Julia Gavell -08 Söderhamns IF
123 Moa Svedberg -08 Trångsvikens IF
126 Thea Sörensen -07 Trångsvikens IF
128 Ebba Dahlström -08 Täby IS

  F13 60 M HÄCK 68,6 cm Sö 15.25
1 Ellen Littorin Pousette -10 Alunda SK
3 Ida Andersson -08 Alunda SK
32 Thea Edman -07 Bollnäs FIK
40 Hedda Mossberg -07 Gefle IF
41 Ida Hättestrand -07 Gefle IF
48 Vendela Eriksson -07 Gefle IF
84 Tove Andersson -08 Leksands FIK
87 Felicia Wikström -07 Marieby GIF
93 Alice Lundh Hållén -07 Strands IF
109 Ida Winlöf -08 Söderhamns IF
115 Astrid Gemzell -07 Tierps IF
123 Moa Svedberg -08 Trångsvikens IF

  F13 LÄNGD zon Lö 13.20
3 Ida Andersson -08 Alunda SK
8 Wilma Löf -08 Alunda SK
15 Cornelia Solin -07 Bollnäs FIK
16 Engla Hansson -07 Bollnäs FIK
17 Freja Sköld -07 Bollnäs FIK
18 Ida Edling -07 Bollnäs FIK
35 Vilma Blomberg -07 Bollnäs FIK
41 Ida Hättestrand -07 Gefle IF
44 Linnea Alneroth -08 Gefle IF
48 Vendela Eriksson -07 Gefle IF
49 Vilda Olsson -08 Gefle IF
71 Tilde Karlsson -07 IFK Mora
84 Tove Andersson -08 Leksands FIK
109 Ida Winlöf -08 Söderhamns IF
111 Julia Gavell -08 Söderhamns IF
115 Astrid Gemzell -07 Tierps IF
128 Ebba Dahlström -08 Täby IS

  F13 TRESTEG zon Sö 15.35
1 Ellen Littorin Pousette -10 Alunda SK
3 Ida Andersson -08 Alunda SK
8 Wilma Löf -08 Alunda SK
15 Cornelia Solin -07 Bollnäs FIK
16 Engla Hansson -07 Bollnäs FIK
17 Freja Sköld -07 Bollnäs FIK
35 Vilma Blomberg -07 Bollnäs FIK
41 Ida Hättestrand -07 Gefle IF
48 Vendela Eriksson -07 Gefle IF
84 Tove Andersson -08 Leksands FIK
111 Julia Gavell -08 Söderhamns IF
115 Astrid Gemzell -07 Tierps IF
123 Moa Svedberg -08 Trångsvikens IF
126 Thea Sörensen -07 Trångsvikens IF
128 Ebba Dahlström -08 Täby IS

  F13 KULA 2,0 kg Lö 12.15
3 Ida Andersson -08 Alunda SK
8 Wilma Löf -08 Alunda SK
18 Ida Edling -07 Bollnäs FIK
44 Linnea Alneroth -08 Gefle IF
48 Vendela Eriksson -07 Gefle IF
71 Tilde Karlsson -07 IFK Mora
87 Felicia Wikström -07 Marieby GIF
109 Ida Winlöf -08 Söderhamns IF
111 Julia Gavell -08 Söderhamns IF
123 Moa Svedberg -08 Trångsvikens IF
126 Thea Sörensen -07 Trångsvikens IF

  F13 DISKUS 0,6 kg Lö 11.00
1 Ellen Littorin Pousette -10 Alunda SK
3 Ida Andersson -08 Alunda SK
8 Wilma Löf -08 Alunda SK
18 Ida Edling -07 Bollnäs FIK
44 Linnea Alneroth -08 Gefle IF
84 Tove Andersson -08 Leksands FIK
123 Moa Svedberg -08 Trångsvikens IF
126 Thea Sörensen -07 Trångsvikens IF

  F13 SLÄGGA 2,0 kg Sö 14.00
1 Ellen Littorin Pousette -10 Alunda SK
3 Ida Andersson -08 Alunda SK
5 Maya Löf -10 Alunda SK
8 Wilma Löf -08 Alunda SK
18 Ida Edling -07 Bollnäs FIK
40 Hedda Mossberg -07 Gefle IF
84 Tove Andersson -08 Leksands FIK
87 Felicia Wikström -07 Marieby GIF
123 Moa Svedberg -08 Trångsvikens IF
126 Thea Sörensen -07 Trångsvikens IF

  F13 SPJUT 400 g Sö 16.50
1 Ellen Littorin Pousette -10 Alunda SK
3 Ida Andersson -08 Alunda SK
5 Maya Löf -10 Alunda SK
8 Wilma Löf -08 Alunda SK
35 Vilma Blomberg -07 Bollnäs FIK
48 Vendela Eriksson -07 Gefle IF
84 Tove Andersson -08 Leksands FIK
87 Felicia Wikström -07 Marieby GIF
93 Alice Lundh Hållén -07 Strands IF
109 Ida Winlöf -08 Söderhamns IF
111 Julia Gavell -08 Söderhamns IF
126 Thea Sörensen -07 Trångsvikens IF
128 Ebba Dahlström -08 Täby IS

  F11 60 M Lö 10.00
1 Ellen Littorin Pousette -10 Alunda SK
2 Emma Andersson -10 Alunda SK
5 Maya Löf -10 Alunda SK
6 My Seveborn -10 Alunda SK
7 Tuva Seveborn -09 Alunda SK
22 Lilly Embretsén -09 Bollnäs FIK
30 Sigrid Wallin -09 Bollnäs FIK
37 Clara Arvidsson -10 Falu IK
67 Agnes Karlsson -09 IFK Mora
73 Anna Maria Käller -09 Järvsö IF
80 Hilda Ytfeldt -10 Leksands FIK
81 Hilde Andersson -11 Leksands FIK
82 Isolde Hallman -09 Leksands FIK
112 Juni Norlin -09 Söderhamns IF
114 Stina Gavell -10 Söderhamns IF
133 Wilma Huczkowsky -09 Östersunds GIF

  F11 LÄNGD zon Lö 10.25
1 Ellen Littorin Pousette -10 Alunda SK
2 Emma Andersson -10 Alunda SK
5 Maya Löf -10 Alunda SK
6 My Seveborn -10 Alunda SK
7 Tuva Seveborn -09 Alunda SK
10 Alice Modig -09 Bollnäs FIK
22 Lilly Embretsén -09 Bollnäs FIK
30 Sigrid Wallin -09 Bollnäs FIK
37 Clara Arvidsson -10 Falu IK
67 Agnes Karlsson -09 IFK Mora
80 Hilda Ytfeldt -10 Leksands FIK
81 Hilde Andersson -11 Leksands FIK
82 Isolde Hallman -09 Leksands FIK
112 Juni Norlin -09 Söderhamns IF
114 Stina Gavell -10 Söderhamns IF
133 Wilma Huczkowsky -09 Östersunds GIF

  F11 KULA 2,0 kg Lö 11.25
1 Ellen Littorin Pousette -10 Alunda SK
2 Emma Andersson -10 Alunda SK
5 Maya Löf -10 Alunda SK
6 My Seveborn -10 Alunda SK
7 Tuva Seveborn -09 Alunda SK
30 Sigrid Wallin -09 Bollnäs FIK
67 Agnes Karlsson -09 IFK Mora
80 Hilda Ytfeldt -10 Leksands FIK
81 Hilde Andersson -11 Leksands FIK
82 Isolde Hallman -09 Leksands FIK
114 Stina Gavell -10 Söderhamns IF
133 Wilma Huczkowsky -09 Östersunds GIF